اخبار  : پزشکی  :  نسل جوان  :  دوستان :  لينک باکس  : سایت تفریحی
   

 

محصولات

موضوعات
آموزش کامپيوتر
خانه و خانواده
علمي و فرهنگي
فال و طالع بینی
فیلم و سینما
آرایش و زیبایی
آشپزی
ادبیات
طنز و تفریح
بیوگرافی
عشق و دوستی
گیاه شناسی
مذهبی
موفقیت و پیروزی
نجوم و ستاره شناسی
ورزشي
کامپيوتر و فن آوري

مطالب روز
بيشترين متقاضيان ازدواج موقت..
مردي دو قلوي خود..
معجزه ي شگفت انگيز انگشتان!
زمانه تو هزاران آرش..
مقدمه اي بر مفاهيم..
Shutdown كند و راه..
به ياد داشته باش..
قزل آلا با سس سبزيجات
نکاتی ریز برای خياطان..
نخستين ''دي وي دي..
مدرك ICDL در ايران..
يزد امن‌ترين شهر ايران..
مهناز افشار و بهرام..
گوسفند عجيب الخلقه
ناصر تقوايي قصد دارد..
کيف خانم ها مرا..
اينگريد برگمن بت دهه..
تاكنون 10 زائر..

CD/DVDجدید

دیگر لینک ها
گوشي همراه (موبايل)
دانلود و معرفي نرم افزار
اسرار موفقيت
داستانهاي طنز
عاشقانه
معرفي کتاب
عرفان اسلامي
دعاها و ذکره
مباحث مذهبي
متافيزيک در اسلام
بيوگرافي سينمايي
موفقيت در معاشرت
منظومه شمسي
اطلاعات دارويي(داروخانه)
چاقي و لاغري
آموزش کامپيوتر
راه کار هاي زيبايي
دوربين هاي ديجيتال
معرفي گل و گياه
خواستگاري و ازدواج
اطلاعات بيماريه
روانشناسي خانواده
وبلاگ و وبلاگ نويسي
هک و پسورد


خانه::لیست موضوعات::علمي و فرهنگي::فرهنگي::نمایش مطلب

 چت کردن دخترها و پسرها


 متن مطلب:
 نويسنده مطلب: افسانه
 اندازه متن: 1 2 3 4 
با ورود اينترنت به کشورهای مختلف، گروه های زيادی از مردم با ايجاد کلوپ های اينترنتی، از مزايای اين وسيله اعجاب انگيز در زمينه تحقيق، تبادل اطلاعات، ارسال پيام و... بهره گرفتند، اما چيزی که بيشترين وقت نوجوانان وجوانان را در اين کلوب ها صرف می کند استفاده از مسنجر و چت (گپ اينترنتی) است.
با استفاده از اين وسيله به ويژه جوانان از پشت کامپيوتر با دوستان مجازی خود در اطراف و اکناف جهان در حال گفتگو و درد و دل اند. به اين روند می توان دوستی از طريق چت گفت.

آنچه مسلم است، انسان براساس غريزه دوست دارد که کسی را دوست داشته باشد و بيشتر انسان ها تمايل دارند که جنس مخالفی را دوست داشته باشد، اما اين دوستی خاستگاه های متفاوتی دارد که باعث احساسات متفاوتی نيز می شود.

انسان ممکن کسی را دوست داشته باشد به اين علت که فرضا با او قرابت فاميلی دارد؛ پدر، مادر، برادر، خواهر و....اين دوستی توام با نوعی احترام ودلسوزی است، ولی اگر طرف دوست داشتنی ما و شما بيگانه ای باشد، احساسات متفاوت وگوناگونی می توان داشت:

ممکن کسی را دوست بداری به اين علت که از چشمان سياه و ابروان کشيده اش خوشتان آمده باشد، که اين دوستی ممکن توام با نوعی عشق و محبت باشد. ممکن کسی را دوست بداری چون که آدم منضبط يا بااستعدادی است، ممکن به اين خاطر دوستش داشته باشی که آدم خوش مشربی است. اين دوستی ها توام با نوعی احترام است. از طرفی ممکن کسی را از روی غريزه جنسی دوست بداری...

دوستی از طريق چت شبيه به بازی ای است که در کودکی زياد انجام می داديم: به اين صورت که دونفر دو جنس را که در مشت و يا جيب خود دارند، معامله می کنند بدون آنکه به همديگر نشان دهند. در اين معامله کسی حق پشيمانی ندارد


اين مقدمه را گفتم که بگويم واقعا دوستی ازطريق چت اگر به فرض نام آن را دوستی بگذاريم، در کدام نوع از اين دوستی ها می گنجد؟ مسلما در هيچ کدام.
پس چه عاملی وجود دارد که باعث دوستی از طريق چت می شود؟ چه احساسی باعث پايداری اين روابط می شود. اين نوع دوستی منتج به چه نتيجه ای خواهد شد؟

دوستی ازطريق چت تا زمانيکه دوطرف از نزديک همديگر را نديده اند، برای هميشه تازگی دارد و در حکم ابتدای کار است که طرفين گاهی با استفاده از کلمات شيرين و در مواردی با دروغهای رنگين، سعی در فريب همديگر را دارند. که بعد از ديدار، البته در صورتيکه اين ارتباط منجر به ديدار شود، ممکن اتفاقات جالبی بيافتد وم نجر به نتايج تلخ يا شيرينی شود. اين می تواند بهترين حالت برای دو طرف باشد که هر دو از کشف شان راضی باشند و در نتيجه اين دوستی ممکن است ادامه پيدا کند.

ولی حد متوسط زمانی است که هردو طرف بعداز ديدار رو در رو، هيچکدام از ديگری خوشش نيايد، که در نتيجه يکی را به خير وديگری را به سلامت!

اما بدترين حالت زمانی است که يکی از آنها راضی از دوستی شان باشد وديگری پشيمان. در اين حالت برای هردو طرف مصيبت بار خواهد بود.

البته اين حالات همه در زمانی است که ديدار ممکن باشد، اما اگر پسری از افغانستان با دختری در فلان شهر آمريکا گفتگو کند، اين گفتگوی دوستانه، به دليل اختلافات فرهنگی و اقتصادی و غيره، بيشتر شبيه به هذيان و گفتگو با ديوار است! مگر انکه طرفين، يا يکی از طرفها، در پی گرفتن اطلاعاتی فرهنگی، سياسی و اجتماعی از طرف ديگر باشد.

در آخر می خواهم بگويم که دوستی از طريق چت شبيه به بازی ای است که در کودکی زياد انجام می داديم: به اين صورت که دونفر دو جنس را که در مشت و يا جيب خود دارند، معامله می کنند بدون آنکه به همديگر نشان دهند. در اين معامله کسی حق پشيمانی ندارد.

دوستی از طريق چت، شبيه همان بازی کودکانه است، مگر آنکه خوش شانس باشی....--------------------------------------------------------------------------------

سایت های برتر

آمار سایت:

پیوندهای سایت
 • سایت نسل جوان

 • سایت جور

 • بالاشهر

 • ایران برای من

 • اس ام اس sms

 • تهران وب

 • اخبار جدید و روز

 • خنده - جوک

 • پزشکی و دارویی

 • بیا 2 طنز

 • تک خال

 • ir.ایران 20


 • تبلیغات


  اخبار روز :: تک لینک :: فروشگاه دوستان:: لینک نگار
  امواج :: هفت ستاره :: ایران شادی :: لینک روز